TJ AC Jasov - Lukostrelecký oddiel   
 
 ODDIEL  FAQ  VÝSLEDKY  GALÉRIA                                                                                                                                                            facebook   Youtube
 

  Slovenský pohár

 

  Najnovšie

 
                                       Dongeun Suk v Jasove 15.-21.05.2016

Dongeun Suk z Južnej Kórei, je jeden z najlepších a zároveň najúspešnejších trénerov lukostreľby na svete.  20 rokov pôsobil ako reprezenatčný tréner  Talinaksej reprzentácie, pracoval aj s reprezentáciou Veľkej Británie. Za sovje pôsobenie ako tréner získal so svojími zverencami niekoľko zlatých  olympijských medailí a svetových rekrodov.

V dňoch 15.-21. mája sa konalo sústredenie na strelnici v Jasove na ktore pricestoval aj pán Suk, ktorý  bude odteraz spolupracovať so Slovenským lukostreleckým zväzom (SLZ).  “this should be the national field” , cize “toto by mala byť národna strelnica” odznelo od pána Suka ako náhle vystúpil z auta na našej strelnici.  Je to pre nás veľká pocta, že sa mu u nás tak veľmi zapáčilo a zároveň vidi potenciál v našej strelnici na ktorú dal rady ako vybudovať centrum pre lukostreľbu na Slovnesku práve u nás v Jasove.

Na sústredení sa zúčsatnil užší výber strelcov zo slovenka odsúhlasených vedením SLZ a pánom Sukom, nakoľko on si vyberá nadaných strelcov do programu v rámci príravy na OH v Tokiu 2020.

Z nášho oddielu sa sústredenia zúčastnili  ako tréner Peter Nagy, ako strelci to boli Pavol Nagy, Samuel Jasaň ,  Miroslav Duchoň a Juraj Duchoň, tí dvaja zároveň mali prírpavu na ME v Anglickom Notinghame, na ktoré už odcestovlai spolu s pánom Sukom.

Za necelý týždeň  sme na naučili mnoho nových vecí, vystrieľali niekoľko tisíc šípov, posilovali, naučili nové cvicky a zlepšili streleckú tehcniku, ktorú budeme moct aplikovat v rámaci oddielu na zlepšenie výkonnosti našich strelcov. Bude to  beh na dlhe trate, ale aby sme citovali pána Suka “no pain no gain”, čize “žiadna boelsť, žaidny zisk”.

                                                                                                                                                                                                                              Všetky články...

  Naši sponzori

Webdesign by Ing. Pavol Nagy    all rights reserved  Copyright © Ing. Pavol Nagy