TJ AC Jasov - Lukostrelecký oddiel   
 
 ODDIEL  FAQ  VÝSLEDKY  GALÉRIA                                                                                                                                                            facebook   Youtube
 

  Slovenský pohár

 

 

  FAQ - Často kladené otázky

 

 

1. Kto sa môže stať členom oddielu?

Každý kto má o to záujem a dovŕšil 8 rokov.

2. Potrebujem si kúpiť luk?

Zo začiatku Vám dáme luk s ktorým môžete strieľať, ale neskôr je potrebné si zakúpiť vlastnú vystroj.

3. Pomôže mi niekto pri výbere luku?

Každému záujemcovi pomôžeme vybrať správny luk a príslušenstvo a  pomôžeme aj  pri jeho zaobstarávaní.  

4. Platí sa za členstvo?

Áno každý rok sa stanový výška členského príspevku. Bližšie informácie na adrese  lukostrelbajasov@lukostrelbajasov.sk .

5. Máte aj trénerov?

Máme dvoch kvalifikovaných trénerov lukostreľby.

6.Môžem sa zúčastňovať aj pretekov?

Áno. Po dosiahnutí určitej úrovne výkonnosti  ktorú stanovia tréneri TJ AC Jasov -LO sa naši členovia pravidelne zúčastňujú pretekov v rámci SR.

7. Kde sa konajú tréningy?

V letnom období sa trénuje na strelnici v Jasove a v zimnom v telocvičniach. Bližšie informácie na adrese  lukostrelbajasov@lukostrelbajasov.sk .

8. Ako rýchlo si osvojím streľbu z luku?

Zo skúsenosti vieme povedať, že osvojenie si základného postoja a techniky streľby z luku trvá cca 2 roky, ale všetko záleží od jedinca a jeho prístupu k tréningom.

9. Môžem sa stať členom ak sa chcem venovať lukostreľbe rekreačne?

Samozrejme áno.

10. Zaoberáte sa kladkovými lukmi, historickými lukmi a kušami?    

Zaoberáme sa predovšetkým streľbou z reflexného, tzv. "olympijského" luku, ktorá je olympijskou disciplínou, ale umožníme aj streľbu z kladkového luku, avšak naše vedomosti  sa nevzťahujú na technickú časť nastavenia a výberu kladkových lukov. Nevenujeme sa streľbe z historických lukov a ani streľbe z kuší a ani sa im venovať v budúcnosti nebudeme. Pokiaľ však vlastníte historicky luk a máte chuť si zastrieľať na našej strelnici za poplatok uvedený v našej ponuke môžete prísť na naše tréningy a zastrieľať si.

11. Aké povinnosti má člen TJ AC Jasov -LO?

Platenie členského príspevku, pravidelnú údržbu lukostreleckého areálu, výpomoci pri organizovaní pretekov, zdržiavať sa akéhokoľvek konania, ktoré by poškodzovalo, alebo ohrozovalo  dobré meno TJ AC Jasov - LO a jeho členov.

 

  Naši sponzori

Webdesign by Ing. Pavol Nagy    all rights reserved  Copyright © Ing. Pavol Nagy