Kronika

Kronika obsahuje výsledky našich strelcov za obdobie od roku 1996 až po súčasnosť.

2021 – Lukostrelecký Klub Jasov

Od roku 2021 fungujeme ako Lukostrelecký Klub Jasov. 

V našej kronike sú obsiahnuté výsledky našich strelcov za obdobie od roku 1996 až po súčasnosť. 

Chýbajúce roky čoskoro doplnime

2018

V roku 2018 náš oddiel zažíval nazvime to malo obrodou keďže sme sa mohli počas celej sezóny tešiť z vynikajúcich výsledkov našich nových aj najmladších lukostrelcov.

Tvrdá práca sa ukázala počas celej sezóny ako potrebná s patričnými výsledkami a snáď bez jedinej výnimky môžeme skonštatovať, že každý člen TJ AC Jasov – LO dokázal zlepšiť svoju výkonnosť.

Na jar v roku 2018  sa štyria naši strelci zúčastnili sústredenia s pánom Sukom. Konalo sa to v Belehrade kde sa zároveň zúčastnili aj 2. kola Stredoeurópskeho pohára.

Bratia Duchoňovci odcestovali na jazykový pobyt v južnej Kórei kde sa zároveň s trénerom Sukom venujú aj zlepšovaniu svojej streleckej formy.

Organizovala sa súťaž Carpaty CUP 2018 s rekordným počtom zúčastnených športovcov cez 120 .

Pretek medzi mužmi aj medzi ml. žiakmi vyhrali domáci strelci Miroslav Duchoň a Viktor Borovský pre ktorého to bolo prvé víťazstvo v jeho športovej kariére.

Výsledky z roku 2018:

Majstrovstvá SR v terčovej lukostreľbe :

  1. miesto Miroslav Duchoň 4. miesto Pavol Nagy miesto 6. Juraj Duchoň 15.miesto Peter Borovský 17.miesto Peter Nagy (odstupil kvoli zranieu ruky)

 Družstva muži 2. miesto v zložení Pavol Nagy , Miroslav a Juraj Duchoňovci

 

Majstrovstvá mládeže v terčovej lukostreľbe 2018

  1. Miesto Viktor Borovský ml .žiaci 6.miesto Matej Šmelko juniori

 

V Slovensko pohári sme mali nasledovné pekné umiestnenia:

  1. miesto Viktor Borovský ml.žiaci
  2. miesto Matej Šmeko juniori
  3. miesto Samuel Jasaň kadeti
  4. miesto Matej Hirko kadeti

8.miesto Pavol Nagy muži

15.miesto Peter Borovský muži

27.miesto Peter Nagy muži (z technických príčin nemohol absolvovať všetky kola SP )

 

Sezóna 2018 bola pre náš oddiel veľmi inšpiratívna a úspešná ziskom 2 medailí z MSR  2 medailí zo SP.  A mnoho ďalších cenných kovov z pretekov počas sezóny.

2017

Sezóna 2017 sa niesla v duchu bližšej spolupráce s Kórejským trénerom Dongeunom Sukom.

Bolo organizované sústredenie kde na naše pozvanie pricestoval pán Suk z Južnej Kórei až k nám do Jasova.

V lete 2017 sa organizovalo ďalšie sústredenie ako upevňovanie cezhraničných vzťahov s lukostrelcami z Maďarského mesta Debrecín.

Spoločné sústredenie malo niekoľko cieľov. Spomeniem tie najdôležitejšie:

  1. Schopnosť strelcov TJ AC Jasov strieľať v prostredí s cudzími strelcami
  2. Spoločný seminár o streleckej technike
  3. Zlepšovanie jazykových zdatností našich strelcov (príprava na medzinárodné podujatia)

Počas sezóny 2017 sa dvaja naši strelci zúčastnili na Majstrovstvách SR v terčovej lukostreľbe kde Juraj Duchoň získal bronzovú medailu pre náš oddiel a Miroslav Duchoň skončil na 7. miesto.

2010

ME v terčovej lukostreľbe

Náš oddiel, a zároveň aj SR, reprezentovali v kategórii juniorov Olympijský luk Miroslav Duchoň, ktorý obsadil v celkovom  33. miesto, keď o postup do tridsaťdvojky najlepších  vypadol až na rozstrele s olympionikom  Alexdrum Bodnarom z Rumunska. Juraj Duchoň medzi kadetmi  so slovenským rekordom a pekným strieľaním v elimináciách sa umiestnil na 17. mieste.

M-SR v terčovej lukostreľbe v Liptovskom Mikuláši – 1x zlato, 1x striebro a 1x bronz

Tohtoročné majstrovstvá sa uskutočnili na Liptove, kde naši strelci získali ďalšie cenné kovy.  Medzi kadetmi  Juraj Duchoň zvíťazil a bronz nám zabezpečil Jozef Žemba. Medzi mužmi obsadil Miroslav Duchoň 4. miesto, Pavol Nagy  6. miesto, Peter Zvirinský 8. miesto a Peter Nagy 9. miesto. V kategórii najmladších, t.j. chrobákov obsadil Marián Podracki 4. miesto.  V súťaži družstiev sa znova obidva naše tímy dostali do prvej štvorky a obsadili 2. miesto (Zvivirnský, Žemba, J.Duchoň) a 4. miesto (Nagy, Nagy,  M.Duchoň).

Slovenský pohár  – 2x zlato a 1x bronz

Slovenský pohár je dlhodobá súťaž pozostávajúca zo 6 kôl. Celkovým víťazom medzi mužmi sa stal Miroslav Duchoň, Pavol Nagy skončil na 10., Peter Nagy na 11., Peter Zvirnský na 18. a Marek Guman na 26. mieste. Ďalšie víťazstvo sme mali v kategórii kadetov zásluhou Juraja Duchoňa. Na 3. mieste skončil Jozef Žemba. Medzi staršími žiakmi obsadili  Kristína Žembová 8. a Adrián Szegedi 11 miesto. Marián Podracki sa umiestnil medzi chrobákmi na 7. mieste.

M-SR v terénnej lukostreľbe v Jasove – 2x zlato a 2x bronz

Dvadsiate majstrovstvá SR v terénnej lukostreľbe tento rok organizoval na domácej pôde náším lukostrelecký oddielom. Súťaž mala vysokú úroveň, trať bola náročná, ale počasie našťastie prialo strelcom v sobotňajšej kvalifikácii. V nedeľu podmienky sťažil silný dážď a blato v teréne, no napriek tomu si naši strelci počínali veľmi dobre a v obidvoch kategóriách, kde sme štartovali, sme zvíťazili a z piatich štartujúcich si cenné kovy získali až štyria z nás. Medzi mužmi bolo poradie nasledovné: 1. miesto Miroslav Duchoň , 3. miesto Pavol Nagy, 7. miesto Peter Nagy. Juraj Duchoň si pripísal víťazstvom už 10. titul Majstra SR a Jozef Žemba si pridal ďalšie tretie miesto.

2009

Asi najväčšou zmenou v tomto roku bola zmena vedenia v SLZ. Pozitívnym krokom by sme mohli nazvať vytvorenie Slovenského pohára v halovej lukostreľbe. Očakávania boli veľké avšak veľmi rýchlo sme museli zistiť, že pravidlá SP nepodporovali far play a konečný stav nedorážal skutočné postavenie strelcov v rámci SR. Tak sa mohlo stať aj to, že pričom mali naši strelci body na lepšie postavenie boli posunutý dozadu v rankovej listine Pavol Nagy 14. miesto (11.) , Peter Nagy 15.  mietso (12.), Peter Zvisirnksý 18. miesto (17.). Medzi juniormi Miroslav Duchoň zvíťazil, Jozef Žemba v kategórii kadetov taktiež zvíťazil ako aj Jurja Duchoň medzi st. žiakmi, kde Dominik Nagy obsadil 9. miesto. Kristína Žembová v kategórii ml. žiakov obsadila 6. miesto a Marián Podrackí medzi chrobákmi 3. miesto.

Halové M-SR boli poznačené chrípkou, čo sa odzrkadlilo aj na výkonoch našich strelcov: Miroslav Duchoň 7. miesto, Pavol Nagy 18. a Peter Nagy 19. miesto. Celkovo naše družstvo obsadilo 5. miesto. Na M-SR mládeže sme získali ďalšieho majstra SR do našich radov a to Mariana Podrackého, ktorý zvíťazil v kategórii chrobákov s osobným rekordom v kvalifikácii 500b. Kategóriu st.žiakov suverénne vyhral Juraj Duchoň a junirov Miroslav Duchoň. Bolo až zarážajúce ako SLZ porušilo pravidlá pri pripustení strelcov k M-SR bez limitu a potom svoj priestupok ešte zvyšoval tým, že pripustil k finálovým rozstrelom strelcov s nesplneným limitom a rovnako to spravilo aj v prípade družstiev. Nehovoriac o tom, že bez dohody primiešali medzi mužov OL aj veteránov, čo malo značný vplyv na finálove kolá. Pri takto hrubo porušených pravidlách bolo vedenie SLZ maximálne spokojné s účasťou strelcov na MSR. Tu by sme podotkli skutočnosť, že rovnako ľahké podmienky už mláďeži nedoprialo. ako ani kvalifikačné podmienky na MSR pre st. žiakov boli 4x násobne ťažšie ako pre mužov HL. Asi sa už nikto neprekvapí, že sme počas kvalifikácie na MSR dospelých našli fľaše piva a ukázali ich aj predsedovi SLZ ing. Matúšovi Durnému, ktorý to bral na vedomie avšak nepodnikol žiadne kroky, pričom alkohol je považovaný za doping. Na konci pretekov nikto nedostal možnosť pripomienkovať pretek a dať niečo do zápisnice …

Náš oddiel mal znova zastúpenie v štátnej reprezentácii v osobe Miroslava Duchoňa a Pavla Nagya, ktorí sa zúčastnili jedného kola svetového pohára v Poreči.

M-SR v terčovej lukostreľbe organizoval náš oddiel na už štandardnej vysokej úrovni. Medzi mužmi obsadil Miroslav Duchoň (1232b) 2. miesto, Peter Zvirinský (1046b) 4. miesto,  Pavol Nagy (1113b) 10.  a  Peter Nagy (983)15. miesto. Na svojích prvých M-SR obsadila Monika Hodermarská (884b)4. miesto. Juraj Duchoň s najhorším výkonom tohto roku 1130b obsadil 2. mietso, avšak treba podotknúť, že v dňoch pretekov strieľal chorý s horúčkou. Jozef Žemba medzi kadetmi obsadil s osobným rekordom 1109b aj v celkovom poradí 3. priečku. Medzi ml. žiakmi obsadili Kristína Žembová 5. a medzi chrobákmi Marián Podrackí 3. miesto. Naše družstvo Zvirinksý, Peter Nagy a Žemba obsadilo 2. miesto, družstvo Pavol Nagy a Duchoňovci 3. nové pravidlo hosťovania prehodilo silové poradie a schopnosti oddielov postaviť si vlastné družstvo a tak sa mnohí miesto toho, aby stavali vlastné si vybrali tu ľahšiu cestu a prilepšili si dobrým strelcom z iného oddielu, aby tak dosiahli lepšie výsledky. Necháme to na Vaše posúdenie čo si o tom myslíte, ale podľa nás to už nie sú M-SR , kde bojujú oddielové družstvá proti sebe, aby sa preukázalo, ktorý oddiel je lepší.

V SP v terčovej lukostreľbe obstáli naši strelci nasledovne: medzi najmladšími Marián Podrackí obsadil 2. miesto, Kristína Žembová v ml. žiakoch 6., Dominik Nagy  medzi st .žiakmi 6. miesto. Juraj Duchoň bojoval celú sezónu s Filipom Štanclom, ale nakoniec ho zdolal a zvíťazil ako aj Miroslav Duchoň o kategóriu vyššie medzi juniormi. Hodermarksá medzi ženami 8. miesto. Medzi mužmi Pavol Nagy 8. a Peter Nagy 9. miesto.

Traja naši strelci sa zúčastnili majstrovstiev sveta v USA v Ogdene, kde Nastrieľali veľmi pekné výsledky. Miroslav Duchoň obsadil na 50m so Slovenským rekordom 323b 9. miesto spomedzi 90 strelcov. Menej dobre sa darilo Jurajovi Duchoňovi, ktorému to bolo prvé významné podujatie na ktorom sa zúčastnil ako aj Jozef Žemba, ktorý však už mal za sebou veľký medzinárodný pretek z Poľska. K výkonu strelcov by určite bolo prispelo, keby tam mali trénerov, ale vedenie SLZ miesto trénerov vyslalo na výjazd rodičov a členov predsedníctva aj napriek tomu, že boli upozornení, aby lepšie využili financie a poslali aj trénerov. Škoda, lebo sme pre SR mohli získať veľmi pekné umiestnenie zásluhou Juraja Duchoňa, ktorému chýbalo len zopár rád.

Terénnych M-SR sa náš oddiel nezúčastnil, nakoľko nášmu oddielu ako poslednému v SLZ bolo oboznámene tesne pred konaním (ˇkeď už boli všetky iné oddiely prihlásené), že budú prístupné bez limitu. Za takýchto podmienok už nebolo dostatok času zorganizovať výjazd na tento pretek.

2007 – Kronika TJ AC Jasov

Koncom roku 2006 bol založený lukostrelcký oddiel  TJ AC Jasov. Od 1. januára do neho prestúpilo niekoľko strelcov a členov z LO ŠK Bodva. Boli to: Ing. Peter Nagy, Pavol Nagy, Peter Nagy, Peter Zvirinsky, Miroslav Duchoň, Juraj Duchoň, Jozef Žemba, Štefan Hodosi a Štefan Lacko, pravdaže pribudli ešte noví členovia: Kristína Žembová, Ing. Miroslav Duchoň, Katarína Duchoňová, Gizela Nagyová, Mária Žembová, Štefan Hodosi, Ing. Viktória Zvirinská a Peter Zvirinský. Predsedom oddielu sa stal Ing. Peter Nagy, tajomníkom sa stal Ing.Miroslav Duchoň, voleným členom je Štefan Hodosi, pokladníčkou sa stala Mária Žembová, kontrolórkou sa stala Ing. Viktória Zvirinská. Trénermi sú Peter Nagy a Pavol Nagy. 

Behom halovej sezóny sme zaznamenali niekoľko nových oddielových a slovenských rekordov, v dvoch kategóriách. V kategórii ml. žiakov nastrieľal rekord Juraj Duchoň s nástrelom 553 bodov v Starej Ľubovni, tento rekord vydržal len zopár týždňov, pretože ešte koncom februára ho opravil na 560 bodov, čím zároveň nastrieľal aj nový slovenský rekord na redukované terče (80cm). Ďalšie rekordy boli nastrieľané v kategórii mužov olympijský luk. V L. Mikuláši nastrieľal Pavol Nagy 538 bodov, avšak ani tento rekord „nežil“ dlho, o týždeň v Košiciach ho opravil na 551 bodov.

Na  halových Majstrovstvách  Slovenska ktoré sa konali 03-04.03.2007 sme mali zastúpenie v každej kategórii. U najmladších ( chrobáci) strieľala za náš oddiel Kristína Žembová. Bola to jej prvá Majstrovská súťaž vôbec. Napriek tomu sa držala v silnej kategórii dobre a s osobným a novým klubovým rekordom 484 bodov skončila po kvalifikácii na 6. mieste. Vo finálových rozstreloch nastrieľala tiež výborne a ako v kvalifikácii s osobným a klubovým rekordom 107 bodov skončila na 5.mieste .   V kategórii mladších žiakov pretekal Juraj Duchoň ktorý si vybojoval prvenstvo v kvalifikácii (557 bodov) a udržal si ho až do konca súťaže a získal tak už  piaty titul majstra republiky. U starších žiakov sme mali zastúpenie v osobe Jozefa Žembu. Naša nová nádej nesklamala a hoci sa vo svojej kategórii umiestnil až na 7.mieste (349 bodov), nastrieľal si výsledok  ktorý pravidelne strieľal aj na súťažiach počas celého roka. Po finálových rozstreloch skončil na 7.mieste. Miroslav Duchoň  podobne ako Juraj vyhral kvalifikáciu (516 bodov) a po napínavom finálovom súboji s Lukášom Podolecom nakoniec vyhral svoj  štvrtý titul a získal tak druhé zlato pre oddiel. V kategórii dorastencov Peter Zvirinský strieľal slabšie než zvykol  a  skončil  na 8.mieste v kvalifikácii a aj po finálových rozstreloch.  Pavol Nagy v kategórii mužov nastrieľal v základnej časti dobrý výsledok (529 bodov) a umiestnil sa na peknom 5. mieste. Po finálovej časti si túto pozíciu udržal a skončil na 5.mieste. Družstvo v zložení Nagy, Zvirinský a M. Duchoň bojovali o postup no bohužiaľ prehrali o 2 body . Koniec koncov si neprilepšili, ale ani neprihoršili a obsadili 5.mieto. Celkovo hodnotím tieto Majstrovstvá za úspešné ako z hľadiska získania dvoch zlatých medailý tak aj z hľadiska výkonnosti našich mladých začínajúcich strelcov.         

Letnú sezónu začali naši strelci vo Viničnom. Zúčastnili sa tam na Viničiarskej jarnej FITA súťaže. V kategórii kadetov nás zastupoval Miroslav Duchoň ktorý nastrieľal 1127 bodov s čím sa stal víťazom svojej kategórie. Pavol a Peter Nagy súťažili v kategórii mužov. S nástrelom 1016 bodov Pavol obsadil 2. miesto a Peter Nagy 3. miesto s počtom bodov 932 ktorému sa posunula omotávka na tetive čo mu zabránilo dosiahnúť vyšší počet bodov.

V tomto roku mali debut na FITA pretekoch  aj naši nový mladí strelci Jozef a Kristína Žembová.

V roku 2006 sa začalo s výstavbou lukostreleckej strelnice v Jasove. V roku 2007 sa v týchto prácach pokračovalo. Val slúžiaci na zachytávanie šípov ktoré netrafia terčovnicu sa posunul o 6m smerom dozadu. Odstránil sa silný betónový základ starej plechovej búdy s čím bolo asi najviac práce.  Fotky o priebehu prác môžete nájsť v sekcii fotky.

Pokračovanie sezóny 2007 nám prinieslo niekoľko ďalších  dobrých výsledkov. Na prvom kole Slovenského pohára Miroslav Duchoň nastrieľal nový klubový rekord na 50m  291bodov.

Slovakia Grand Cup

Tejto veľkej medzinárodnej súťaže sa naši strelci už tradične zúčastnili po deviaty  krát. Na tejto súťaži padlo aj niekoľko osobných aj klubových rekordov. Peter Nagy s nástrelom prevzal klubový rekord od brata o 1 bod, keď nastrieľal  237 bodov na 90m. Taktiež sa mu podaril osobný rekord 1044 bodov.  Tento rok sme sa mohli tešiť z víťazstva na Slovakia Grand Cupe zásluhou Juraja Duchoňa v kategórii ml. žiak a zo striebornej medaile Miroslava Duchoňa v kategórii kadet.

V Liptovskom Mikuláši na 3. kole SP padli dva nové klubové rekordy zásluhou Pavla Nagya. Na FITU 1103 bodov a na 50m 296 bodov. Okrem mnohých víťazstvách  Mira a Juraja Duchoňa a ostatných skúsených strelcov na súťažiach v letnej sezóne 2007 neslobodno zabudnúť na úspech Jozefa Žembu,  ktorý ako začínajúci strelec získal 2 x bronz na 2 kolách Slovenského pohára.

Azda najväčším podujatím roka pre Miroslava Duchoňa boli Majstrovstvá Európy Juniorov a kadetov, ktoré sa konali v Portugalsku. Boli to preňho prvé preteky takéhoto rázu. V kvalifikácii s nástrelom 607 bodov nastrieľal nový klubový rekord. Vo vyraďovacích kolách sa stretol s lukostrelcom zo Švédska, ktorý  ho zdolal v pomere 108:104. Týmto výsledkom sa Miro umiestnil na 33.mieste. Zúčastnil sa taktiež Európskeho pohára juniorov a kadetov v  Lvove, kde skončil na 23.mieste. Aj tu si opravil svoj klubový rekord na 613 bodov. Vo vyraďovacích kolách sa stretol s Anglickým strelcom. V prvom kole ho bil v pomere 54:53, v druhom kole však pokazil zopár výstrelov a prehral v pomere 102:108.

Koncom júna sa Pavol Nagy, Peter Zvirinsky a Štefan Hodosi  zúčastnili Zlatej Čupagy  Goralskej v Poľsku. Pavol Nagy s nástrelom 1059 bodov obsadil 29. miesto, ktoré si udržal aj po elimináciách. Peter  Zvirinsky a Štefan Hodosi nastrieľali svoje tohtoročné priemerné výsledky. Peter Nagy sa súťaže nezúčastnil pretože bol s Mirom na ME ako kapitán družstva.

Na 17. majstrovstvách SR, ktoré sa konali 1. a 2. septembra vo Viničnom sme mali zastúpenie v každej kategórii. Počasie pretekárom neprialo a celú kvalifikáciu fúkal pomerne silný nárazový vietor a všetko to ešte bolo spestrené dažďom. Pomerne dobre sa držali napriek nepriaznivým podmienkam naši strelci, Miroslav Duchoň s výkonom 1158 bodov obsadil v kvalifikácii 1. miesto a hoci na druhý deň vyrovnal slovenský rekord 112 bodov na 4×3 šípy na 60m o prvé miesto prehral a skončil tak 2. V kategórii ml. žiakov si Juraj Duchoň vybojoval v kvalifikácii s 635 bodmi prvé miesto, ktoré si udržal až do konca pretekov. Kristína Žembová naša najmladšia strelkyňa obsadila s nástrelom 417 bodov 9. miesto. Milým prekvapením bolo strieľanie Jozefa Žembu, ktorý s nástrelom 535 bodov obsadil po kvalifikácii 3. miesto a vo finálových rozstreloch si ešte prilepšil keď už tretí krát za sebou porazil majstra Slovenska z haly Petra Stillhammera a mohol tak bojovať o titul majster SR, avšak tam podľahol Alexandre Longovej z Viničného a obsadil tak 2. miesto. V kategórii mužov sa lepšie darilo Pavlovi Nagyovi, ktorý s výkonom 1052 bodov obsadil v kvalifikácii 7. priečku a Peter Nagy s 983 bodmi 11. miesto. V boji o postup do 8 najlepších postúpil Pavol  91:80 s Petrom Ondrušekom a Peter Nagy síce tesne, ale prehral s Petrom Majerčíkom, kde v prvom kole prehrával v pomere 39:45 ale v druhom kole si polepšil 51:46 ale nakoniec stav ostal  90:91. O postup do štvrťfinále strieľal Pavol Nagy s bývalým tímovým kolegom Imrichom  Lyocsom. Po prvom kole bol stav nerozhodný 23:23 avšak po druhom už Imrich Lyocsa viedol o 2 body   46:48. Tretie kolo bolo rozhodné, keď  Imrich strelil prvý šíp do 5ky na čo Pavol Nagy odpovedal 10kou a následne 9kou, Imrovi sa podarilo streliť 7ku, a síce sa posledným šípom trafil do stredu, toto kolo ho položilo na lopatky a dvojbodový rozdiel 72:70 už nevedel zmeniť a prehral o bod 97:96. V semifinále sa Pavol Nagy stretol s Petrom Majerčíkom, kde prehral o 4 body 101:97 a v boji o tretie miesto prehral s Martinom Gálikom.

V súťaži družstiev naše družstvo M. Duchoň, Nagy, Nagy obsadilo s nástrelom 3193 bodov 4. miesto. V boji o postup do štvorky zdolalo Petržalku I 176:188, v semifinále sa stretol  s  tímom Viničné II nad ktorým zvíťazili 175:185. V boji o prvé miesto v prvom kole prehrávali v pomere 45:53 a táto strata sa už nedala dobehnúť aj keď ostatné 3 kolá strieľali vyrovnane. Nakoniec bol stav 189:199 a skončili na 2.mieste.

Koniec koncov môžeme povedať, že sme boli znova úspešný s jednou zlatou a troma striebornými medailami.

2006

Od založenia LO ŠK Bodva boli trénermi mládeže Peter a Pavol Nagy a v tomto roku urobili skúšky na trénerov .

Halová sezóna. Najdôležitejšou udalosťou boli majstrovstvá SR v halovej lukostreľbe, ktoré sa mali konať v Kežmarku, avšak z technických príčin boli predbežne premiestnené do L. Mikuláša a nakoniec sa uskutočnili v Košiciach na ZŠ Janigovej. Veľmi dobrú formu preukázal Peter Zvirinsky, ktorý s nástrelom 525 bodov zvíťazil v kvalifikácii kadetov, avšak kvôli horúčke napokon skončil na 4. mieste, polepšil si však Miroslav Duchoň a z štvrtého miesta sa prebojoval na 2. miesto. V Kategóri ml. žiakov po dlhšej prestávke s nástrelom 513 bodov sa po kvalifikácii umiestnil Juraj Duchoň na 3. mieste a po finálových rozstreloch napokon skončil druhý. Štefan Lacko taktiež v kategórii ml. žiakov dosiahol svoj najlepší výkon tohto roku a umiestnil sa na 5. mieste. V Kategórii muži OL sa Peter Nagy umiestnil na 17. mieste. Pavol Nagy s nástrelom 489 bodov sa umiestnil na 12. mieste a však rozhodcovia urobili drobnú chybičku a to v počítaní zásahov do 10ky. V skutočnosti sa umiestnil na 11. mieste a kvôli tejto chybičke sa vo finále stretol so zlým súperom a prehral 158:161, keby bolo poradie po kvalifikácii ako má byť tak by bol pravdepodobne postúpil, pretože jeho súper strelil 155 bodov a tak sa napokon umiestnil na 9. mieste. V družstvách sa veľmi nedarilo a tak družstvo Nagy ,Nagy, Lyocsa obsadli 8. miesto.

Terčová sezóna bola poznačená prípravou na 6. Akademické majstrovstvá sveta, ktoré sa konali vo Viničnom a zúčastnil sa ich Pavol Nagy ako strelec a Peter Nagy ako kapitán slovenského družstva. Koncom apríla sa traja naši strelci zúčastnili medzinárodných pretekov v Poľsku, boli to Miroslav Duchoň, Peter Nagy a Pavol Nagy. Výsledky dosiahli takmer rovnaké, Duchoň 496 bodov na 2x70m, Pavol Nagy 489 a Peter Nagy 483. Najlepšie obstál Duchoň vo svojej kategórii juniorov  a obsadil 6. miesto. V júni sa konali akademické majstrovstvá sveta, naši strelci mali 5 dňovú prípravu pred pretekmi vo Viničnom, kde strieľali 7-8 hodín denne. Malo to svoj výsledok a takmer všetci strelci si zvýšili svoju formu a nastrieľali pekné výsledky, Pavol Nagy s nástrelom 570 bodov sa umiestnil po kvalifikácii na 42. mieste, avšak vo finálových rozstreloch zabojoval a porazil svojho silnejšieho súpera zo Srbska 103:99. V ďalšom kole sa stretol s Talianom Tonellim, po prvom kole bol stav nerozhodný 54:54 no v druhom kole sa ukázala rutina Taliana zvíťazil 106:101. Pavol Nagy skončil napokon na 27. mieste. Ako každý rok aj tento sa konali preteky o zlatu valašku v Žiwci v Poľsku, týchto pretekov sa zúčastnil Miroslav Duchoň a nastrieľal tam nový klubový rekord 1161 bodov. O zopár týždňov neskôr sa Pavol Nagy zúčastnil  na Grand Prix Európy v Talianksu na Sardínni, kde skončil na 70. mieste. Miroslav Duchoň sa kvalifikoval na Európsky Pohár Juniorov v Prahe a s nástrelom 1050 bodov sa umiestnil na 60 mieste. Ďalšou udalosťou boli majstrovstvá SR v terčovej lukostreľbe konané vo Viničnom začiatkom septembra. Našim strelcom sa darilo celkom dobre, Pavol Nagy s nástrelom 1089 bodov obsadil po kvalifikácii 10 miesto, avšak finále sa mu nevydarilo a klesol na 12. miesto. Peter Zvirinsky v kategórii kadetov dosiahol svoj najlepší výsledok v tomto roku a s osobným rekordom 1132 bodov obsadil 5. miesto, tesne pod tisícsto bodov nastrieľal Miroslav Duchoň 1099 bodov a umiestnil s tak na 7. mieste. Vo finálových rozstreloch si viedli naši strelci celkom dobre, aj Duchoň aj Zvirinsky strelili po 100 bodov, žiaľ obidvaja prehrali o jeden, dva body a tak skončili na 5. a 6. mieste. Najlepšie si vo svojej kategórii počínal Juraj Duchoň, s nástrelom 636 bodv, čiže novým klubovým rekordom zvíťazil v kvalifikácii a aj vo finále. dobre si však počínalo naše družstvo Lyocsa, Zvirinsky, Nagy Pavol a Duchoň Miroslav, a obsadili tak 2. miesto na majstrovstvách SR v družstvách a ďalšie 2. miesto v medzinárodných majstrovstvách SR v družstvách, boli sme tak azda najúspešnejšie družstvo. Záver vonkajšej sezóny ako každý rok aj teraz predstavovali majstrovstvá SR v terénnej lukostreľbe. zúčastnili sa ho traja strelci, aj keď limit splnili piati, boli to: Peter Nagy, Pavol Nagy  a Miroslav Duchoň. Po kvalifikácii sa umiestnili nasledovne: Miroslav Duchoň medzi kadetmi  s nástrelom 265 bodov na 4. mieste. kde ostal aj po finálových rozstreloch, Peter Nagy na 8. mieste s nástrelom 225 bodov a Pavol Nagy na 2. mieste s nástrelom 261 bodov. Po finálových rozstreloch oddelil Pavla Nagyova od titulu majster SR len jeden bod, v medzinárodnej časti sa umiestnil na 4. mieste.

2005

Ako vždy aj tento rok začnem od halovej lukostreľby. Úspešnejší bol Juraj Duchoň, ktorý v kategórii chrobákov nastrieľal nový slovenský rekord 573 bodov, čo je v jeho kategórii približne o dobrých 20 bodov viac ako maximálne výkony jeho súperov, ale ako by to nestačilo na majstrovstvách SR v L. Mikuláši tento výsledok ešte zlepšil na 582 bodov, čo je v priemere na sadu 29,1 bodov zo 30 možných, pravdaže ani nemusím hovoriť, že majstrovstvá vyhral :-). Veľmi dobre strieľal halu aj Miroslav Duchoň, v rebríčku SR bol jednoznačne na prvom mieste a majstrovstvá taktiež vyhral. Peter Zvirinsky medzi kadetmi  získal striebro, Pavol Nagy skončil taktiež v prvej osmičke a v remíze s Petrom Bučkom obsadil 7. miesto. Peter Nagy skončil 10. Pre Štefana Lacka to boli prvé M SR a obsadil 14. miesto medzi ml. žiakmi. Asi najväčší úspech bolo víťazstvo nášho A teamu: Nagy, Nagy , Lyocsa, keď vo finále zdolali tri roky neporazenú Nitru. Tieto majstrovstvá boli pre nás naj úspešnejšie v histórii.

Terčová lukostreľba. V roku 2005 sa na M-SR z nášho oddielu zúčastnili  Juraj Duchoň(chrobák)Štefan Lacko (ml. žiak), Miroslav Duchoň (st.žiak), Peter Zvirinský( kadet), Pavol a Peter Nagyovci  (muži). Tieto M-SR boli zároveň aj medzinárodnou súťažou s účasťou lukostrelcov z Maďarska. Boli to úspešné M-SR  pretože sme tituly majster republiky získali obaja Duchoňovci. Štefan Lacko obsadil 7.miesto. Peter Nagy bol 12  a Pavol 13 . Ako družstvo mužov (Nagy, Nagy, Lyocsa) obsadili 5. miesto. Nebolo to najlepšie, ale vzhľadom na poveternostné podmienky to mohlo dopadnúť aj horšie. Strelci Pavol a Peter Nagyovci spolu s Petrom Zvirinským sa zúčastnili medzinárodnej súťaže o Zlatú Valašku Goralsku v Poľsku.  Družstvo mužov v zložení Nagyovci a Roman Hurtoň obsadili 5. miesto. Ďalšou súťažou bol  Zlatý Kylof mládeže Ostrava. Na tejto súťaži sa zúčastnili strelci Duchoňovci, Nagyovci a Peter Zvirinský. Súťaž sa odohrávala v kvalitnej konkurencii českých a maďarských lukostrelcov. Môžeme byť právom hrdí na výkon Miroslava Duchoňa, keď v kategórii st. žiakov obsadil 3.miesto. Juraj Duchoň skončil na 1.mieste, ale kuriozitou bol hlavne jeho extrémny výsledok v kategórii chrobákov 1385 bodov! (druhé miesto 1331 bodov). V kategórii mužov skončil Peter Nagy 4. a Pavol 6. . Peter Zvirinský obsadil 7 priečku v kategórii kadetov. Družstvo sme mali u mužov v zložení Bošanský a Nagyovci. Skončili sme 4.

Aphrodite Cup Cyprus. Zúčastnili sa na ňom strelci Pavol a Peter Nagy a tiež Peter Zvirinský. Po kvalifikácii obsadil Peter Nagy s osobným rekordom 538 bodov na 2 X 70m približne 18.miesto a Pavol Nagy približne 21.miesto. Zvirinsky si počínal tiež veľmi dobre a skončil na 5.miestes osobným rekordom na 2 X 60m 554 bodov. Po finálových rozstreloch sa veľa toho nezmenilo Pavol Nagy skončil 16. Peter Nagy 17. Zvirinský skončil na 5.mieste. Družstvo v zložení Nagyovci a Bošanský skončili na  peknom 5.mieste.

Na M-SR v terénnej lukostreľbe skončil Miroslav Duchoň na 1.mieste a po prvý krát sa podarilo zabodovať aj   Pavlovi Nagyovi, ktorý skončil 3., Peter Nagy 4. a Zvirinský skončil na 6.mieste.

2004

Počas halovej sezóny sa náš klub zúčastnil niekoľkých pretekov v zahraničí a to v Maďarsku. Na majstrovstvách Budapesti  Nagy Pavol a Nagy Peter. Pavol Nagy s 523 skončil 13. a Peter Nagy s výkonom 474 bodmi skončil 21. Celkovo sa pretekov zúčastnilo v našej kategórii 36 strelcov. Ďalšie veľké preteky boli majstrovstvá Maďarska, na ktorých sa zúčastnili tí istí strelci ako v Budapešti. Pavol Nagy s 500 bodmi 22. miesto a Peter Nagy s 485 bodmi 27. miesto, boli to najväčšie preteky v hale na ktorých sa naši strelci voľakedy zúčastnili, v ich kategórii bolo 42 strelcov a celkovo asi 120, a to sa pretekov nezúčastnili kategórie nižšie od kadetov, celý pretek sa strieľal v olympijskom štadióne v centre mesta Budapešť. Po finálovej časti skončil Pavol Nagy 28. a Peter Nagy  27.

V tejto sezóne sa na majstrovstvách Slovenska mohol zúčastniť len strelec so splnenou druhou výkonnostnou triedou. Behom roka bol nastrieľaný nový klubový rekord v kategórii ml. žiakov zásluhou Miroslava Duchoňa 524 bodov v kvalifikácii a 107 bodov vo finálových rozstreloch. Tak isto nové rekordy vznikli v kategórii chrobákov, kde Juraj Duchoň s nástrelom 532 bodov nastrieľal nový Slovenský rekord a vo finálových rozstreloch tiež nový Slovenský rekord 112 bodov.

Na majstrovstvách Slovenska  získal bronz v kategórii st. žiakov Peter Zvirinsky, pre ktorého to bola prvá medaila z M-SR, Juraj Duchoň 5. miesto (chrobáci), Peter Nagy 11. a Pavol Nagy 12. miesto. Štvrté miesto v družstvách (Lyocsa, Nagy, Nagy), s novým klubovým rekordom v družstvách hoci s autom 232 bodov.

Terčová Lukostreľba – Tatranská Lomnica: Na M SR v terčovej lukostreľbe sa kvalifikovalo splnením limitu II výkonnostnej triedy u mužoch 1050  bodov Pavol Nagy(1096 bodov) , v kategórii st. žiakov 500 bodov  Peter Zvirinsky (612 bodov) a Miroslav Duchoň(585 bodov). V kategórii najmladších – chrobákov Juraj Duchoň (651 bodov). Vo kvalifikácii nastrieľal  Pavol Nagy 989 bodov. Peter Zvirinsky zdolal svojho naj väčšieho súpera Mareka Hladkého z L. Mikuláša a obsadil prvú priečku s nástrelom 611 bodov. Miroslav Duchoň so slabším výsledkom 496 bodov obsadil 3. miesto, jeho brat Juraj u chrobákov obsadil 2. miesto s najlepším výkonom tohto roka 658 bodov. V kvalifikácii sa poradie premiešalo len minimálne Zvirinksy zvíťazil, M. Duchoň skončil štvrtý a Juraj Duchoň zvíťazil s novým klubovým rekordom 115 bodov (zo 120). Konali sa aj medzinárodné M SR kde  Zvirinsky získal 2. miesto a M. Duchoň zase 4. miesto.

M SR v terénnej lukostreľbe v Modrej. V kategórii muži olympijský luk obsadil Pavol Nagy 5. miesto a a Peter Nagy 9. miesto. Peter Zvirinsky strieľal o kategóriu vyššie ako je jeho vlastná, kvôli nezúčastneniu ostatných strelcov a skončil na 2. mieste. Z našich strelcov si vystrieľal svojím výkonom hnedý FITA HROT už aj Pavol Nagy.

2003

V tomto roku k nám pribudli ďalší dvaja strelci Juraj Duchoň a Miroslav Duchoň. Na majstrovstvách Slovenska v hale, ktoré sa konali na tom istom mieste ako minulý rok, čiže v L. Mikuláši, kde sme dosiahli úspech takmer v každej kategórii. Juraj Duchoň v kategórii chrobákov obsadil po kvalifikácii druhé miesto no nakoniec získal bronz . Výborný výkon podal Miroslav Duchoň, keď v kategórii ml. žiakov skončil na druhom mieste. Najväčší úspech však znamenalo prvé víťazstvo Pavla  Nagya v kategórii juniorov.

Počas letnej sezóny bolo nastrieľaných mnoho nových klubových rekordov, najviac sa toho zmenilo v kategórii juniorov, kde Pavol Nagy niekoľko krát za sebou nastrieľal nové rekordy na každú vzdialenosť a na FITU 1076 bodov práve v domácom prostredí na Gufero Cup-e. Na štvrtom ročníku gufero Cup-u sme získali v kategórii chrobákov striebro zásluhou Juraja Duchoňa, zlato Miroslav Duchoň v kategórii ml. žaikov, striebro v kategórii juniorov Pavol Nagy a bronz Peter Nagy. Absolútnym víťazom sa stal Daniel Kraváček z Českej Republiky. ako každý rok aj tento sme sa zúčastnili Slovakia Grand Cup-u. Najväčší výkon podal Peter Zvirinský svojím druhým miestom v kategórii st. žiakov. V kategórii juniorov Pavol Nagy s nástrelom 1032 bodov 15. a Peter Nagy s 1016 na 17. mieste. Na majstrovstvách republiky v terčovej lukostreľbe v Kežmarku sme získali  striebro zásluhou Petra Nagya a bronz získal Pavol Nagy (obaja v kategórii OL juniori). Milé prekvapenie bolo druhé miesto v družstvách (družstvo Lyocsa,Nagy,Nagy) s novým klubovým rekordom 222 bodov. Prvé miesto ušlo naším až v rozstrele 9,8,7:10,9,8. Ako každý rok aj teraz sa sezóna končila terénnymi majstrovstvami na ktorých skončil Peter Nagy druhý.

2002

Tento rok sa konali po prvýkrát dlhodobé preteky Tatra Cup. Pozostávali zo šiestich kôl, prvé kolo sme vynechali a žiaľ práve toto chýbalo na celkové víťazstvo Pavla Nagya v kategórii dorastu (v propozíciách nebolo uvedené, že sa rátajú všetky kolá a preto sme vynechali prvé kolo), napriek tomu s troma víťazstvami, jedným 2 a jedným 5. miestom obsadil nakoniec Pavol Nagy 3. miesto v celkovom hodnotení s 55bodmi (1. miesto 58 a 2. 56 bodov). Prvé majstrovstvá Slovenska na ktorých sme sa zúčastnili ako strelci LO ŠK Bodva boli M-SR juniorov v L. Mikuláši, kde sa získali prvé medaile.  Pavol Nagy v kategórii juniorov získal bronz.

V júni 2002 sa zúčastnili naši strelci na Slovakia Grand Cupe. Pavol Nagy v kategórii juniorov 12. a Peter Nagy 13. Tento rok sa konal tretí ročník GuferoCup-u, zúčastnilo sa ho už oveľa viac strelcov ako na prvých dvoch. V kategórii juniorov zvíťazil Pavol Nagy s nástrelom 946 bodov a druhý skončil Peter Nagy. Absolútnym víťazom sa stal Matúš Durný (kladkový luk).

Na majstrovstvách republiky v terčovej lukostreľbe vo Viničnom sa získali ďalšie cenné kovy a to v kategórii juniorov striebro Peter Nagy a bronz Pavol Nagy. . Peter Nagy získal bronz na majstrovstvách SR v terénnej lukostreľbe na Úhornej, Pavol Nagy skončil 5.

2001

Halová sezóna. Na halových majstrovstvách SR získal Peter Nagy 3. miesto a Pavol Nagy 7. miesto. V družstvá s Michalom Leňkom obsadili druhé miesto.

Počas letnej sezóny sa na majstrovstvách SR v terčovej lukostreľbe umiestnil Peter Nayg na 3 mieste a Pavol Nagy na 5. mieste. V tomto roku mali naši strelci debut na Gufero Cup-e 2001, ktoré sa konali po majstrovstvách SR, a naši strelci už strieľali za “LO ŠK BODVA Moldava nad Bodvou”. V kategorii kadetov vtedy zvíťazil Peter Nagy a druhý skončil Pavol Nagy, absolutným víťazom sa stal Imrich Lyocsa, minuloročný víťaz Peter Majerčík skončil na treťom mieste.

Obdobie LO ŠK Bodva

V roku 2001 sme boli spoluzakladatelia (Ing. Peter Nagy, Pavol Nagy, Peter Nagy a Peter Zvirinksy) lukostreleckého oddielu v Moldave nad Bodvou. Od roku 2001/2002 Pavol a Peter Nagy začali s trénovaním mládeže v LO ŠK BODVA, s ktorými dosiahli mnoho úspechov pre oddiel. Spolu 11 zlatých medailí, 12 strieborných a 12 bronzových z majstrovstiev SR.

2000

Medzi najväčšie preteky patrila aj vianočná halová súťaž ktorú pravidelne organizuje Kežmarský lukostrelecký klub. Túto súťaž ešte v kategórii st. žiak vyhral Peter Nagy s počtom bodov 462 pred Michalom Leňkom (460 bodov). Bolo to jeho prvé víťazstvo. Pavol Nagy skončil štvrtý tesne za Matúšom Durným, ktorý nastrieľal 446 bodov s nástrelom 444 bodov. Najväčší úspech mali naši strelci na Halových majstrovstvách SR, kde Pavol Nagy obsadil s 511 bodmi druhé miesto, ktoré si udržal aj po finálových rozstreloch, Peter Nagy s nástrelom 493 sa umiestnil na 3. mieste a taktiež si túto priečku udržal. V družstvách sa spolu s Vladimírom Hriňom umiestnili na 2. mieste, avšak neboli vyhlásené majstrovstvá SR v družstvách.

V tomto roku sme organizovali prvé preteky v Moldave nad Bodvou pod názvom Gufero Cup. Ešte sa ho naši strelci zúčastnili ako strelci Košíc. Absolútnym víťazom preteku sa stal Peter Majerčík z UVL Košice. Na Majstrovstvách SR v terčovej lukostreľbe v Bratislave sa Peter Nagy umiestnil na 5. mieste a Pavol Nagy na 7. mieste.

1999

Prvý krát sa v  tomto roku zúčastnil majstrovstiev aj Peter Nagy a na najväčšie prekvapenie sa v silnej konkurencii skúsených strelcov umiestnil na 3. mieste v kategórii st. žiakov

 V lete sa zúčastnili aj na medzinárodných pretekoch v Budapešsti na Buffalu  Cup-e, kde v družstvách spolu s Michalom Leňkom získali bronz. Celkom dobrý výkon podal Pavol Nagy na Malokarpatskom pohári vo Viničnom a s nástrelom 555 sa umiestnil na 9. mieste, Peter Nagy s nástrelom 492 bodov na 12. mieste. V družstvách skončili s Michalom Leňkom   na 4. mieste.

Školské stredisko športovej lukostreľby ZŠ Janigová    

V roku 1996 sa začali venovať lukostreľbe Pavol Nagy a Peter Nagy, asi po pol roku streľby vstúpili do lukostreleckého klubu ZŠ Janigová v Košiciach. Tam bol ich trénerom Ing. Vít Vinář.

1998

V tomto roku sa po prvýkrát zúčastnil majstrovstiev SR v halovej lukostreľbe konanej v Košiciach aj Pavol Nagy, boli to vôbec prvé preteky na ktorých sa zúčastnil a s nástrelom 225 bodov sa umiestnil na 5. mieste medzi chrobákmi.

1996-1997

V októbri roku 1996 naši strelci a tréneri Peter a Pavol Nagyovci prvýkrát vystrelili z luku prvé šípy. Vtedy sme ešte nevdeli, že to bude takáto dĺha cesta plná úžasných zážitkov.