Kto sme?

o nás

Náš príbeh začal v októbri roku 1996, keď sme sa prvýkrát dostali k tomuto krásnemu športu. Odvtedy prebehlo niekoľko rokov a veľa vecí sa zmenilo..

Potreba zlepšenia podmienok pre zdokonaľovanie sa v tomto športe viedla k založeniu lukostreleckého oddielu TJ AC Jasov dňa 4.12.2006. Od 1.1.2021 fungujeme ako Lukostrelcký klub Jasov. Náš klub ako jediný na východnom Slovenku vybudoval lukostreleckú strelnicu. Piliermi úspechu našich športovcov sú vedomosti o správnej technike streľby z luku čo u nás zabezpečujú dvaja kvalifikovaný tréneri, ktorí sa lukostreľbe venujú od roku 1996.  Zloženie členskej základne je pestré. Máme členov v rôznych vekových kategóriách od najmladších až po dospelých. V rámci Slovenska patrí náš oddiel medzi najúspešnejšie kluby a oddiely so ziskom celkovo 112 medailí z Majstrovstiev Slovenskej Republiky. Z toho 36 zlatých, 43 strieborných a 33 bronzových medailí. K celkovej bilancii patria aj víťazstvá a umiestnenia v Slovenskom pohári, ktorých oddiel má  cez 20. Naši strelci sú členmi štátnej reprezentácie a zúčastňujú sa medzinárodných pretekov ako sú Majstrovstvá sveta juniorov, akademické Majstrovstvá sveta, Majstrovstvá Európy juniorov aj dospelých, Európske Grand Prix, Európsky pohár juniorov. Sú držiteľmi viacerých Slovenských rekordov v niekoľkých kategóriách. Všetky tieto úspechy boli dosiahnuté v jednej divízii a to s olympijským lukom.

Naše nekaždodenné know how

Už dávno sme cítili potrebu rozvíjať tento šport a v roku 2013 sme sa stali prvými na Slovensku, ktorí sa vybrali do sveta učiť sa lukostreľbe a dostať na Slovensko vedomosti o streľbe z reflexného luku aké tu ešte predtým neboli.

Roky sme spolupracovali a navštevovali  svetoznámeho  trénera Kim Hyung Taka v Goesane v Južnej Korei. Od roku 2017 úzko spolupracujeme s ďalším Juho Kórjeským trénerom svetového kalibru Dongeunom Sukom.  Sme hrdí na to, že práve vďaka nám sa na Slovensko dostali vedomosti, aké tu ešte neboli.

Naše hodnoty

V našom klube vyznávame hodnoty, ktoré sú